MUŚLIN BAWEŁNIANY WZORNIK

Muślin bawełniany - tkanina w 100% bawełniana - jest tkana ze specjalnie wygładzonych włókien. Wyjątkowo luźny splot muślinu powoduje, iż jest to tkanina przewiewna. W swojej strukturze jest delikatna, lekka i gładka co zapewnia komfort użytkowania produktów szytych z muślinu.

Posiada certyfikaty:

  • Standard 100 by  OEKO-TEX (dzięki czemu jest odpowiednia dla najmłodszych i najbardziej wrażliwych maluszków),
  • GOTS

STANDARD 100 by OEKO-TEX ® to międzynarodowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Jest to certyfikat jakości materiałów, który gwarantuje ich nieszkodliwość dla skóry i całego organizmu. Tkaniny z OEKO-TEX są pozbawione substancji szkodliwych, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie – pestycydów, formaldehydu, szkodliwych barwników i innych substancji.

GOTS - Global Organic Textile Standard - obejmuje wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych - od surowca poprzez produkt gotowy. Istotne jest, aby powstawały w sposób biodegradowalny i obojętny dla środowiska. Wyróżnia się dwie kategorie certyfikatu GOTS - zależne od składu produktu. GOTS ORGANIC - jeżeli w produkcie użyto więcej niż 95% włókien ekologicznych oraz GOTS Made with % organic - jeżeli produkt zawiera domieszkę włókien syntetycznych, ale zawiera co najmniej 70% włókien ekologicznych. Ponadto certyfikat określa kryteria przetwarzania i produkcji: stosowanie nietoksycznych i biodegradowalnych dodatków zatwierdzonych przez GOTS (np. barwników, środków pomocniczych i substancji wspomagających); zakaz stosowania toksycznych metali ciężkich, formaldehydu, rozpuszczalników aromatycznych, funkcjonalnych nanocząsteczek, organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) oraz ich enzymów; certyfikowane podmioty muszą określić i stosować swoją politykę ochrony środowiska, zmierzającą do minimalizacji niekorzystnego wpływu na środowisko; minimalne kryteria społeczne oparte na kluczowych normach Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) muszą być spełnione przez wszystkich przetwórców. Standard gwarantuje, że certyfikowane wyroby zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw pracowników

Gramatura: 130g/m2

Sposób prania: prać w temperaturze do 30 st. C., przy użyciu specjalnego programu dla tkanin delikatnych, najlepiej środkiem piorącym niezawierającym fosforanów; wirować w niskich obrotach (max. 400 obrotów / min.)
; nie należy stosować wybielaczy ani innych, agresywnych środków wybielających

Skład: 100% bawełna

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl